Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik

Laskarki szczęśliwe, Grunwald mniej

Publikacja: 12.02.2017 g.19:18  Aktualizacja: 12.02.2017 g.23:30 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Choć kobieca reprezentacja Polski przegrała w finale Ligi Światowej z Hiszpanią 0:2, to jednak zrealizowała swój cel i dalej jest w grze o mistrzostwa świata. W gorszych humorach są laskarze poznańskiego Grunwaldu.
hokej na trawie walencja - Dariusz Łapawa
/ Fot. Dariusz Łapawa

Polska rerezentacja hokeistek na trawie zajęła 2. miejsce w turnieju drugiej rundy Ligi Światowej w Walencji. W finale biało-czerwone pod wodzą poznańskiego trenera Krzysztofa Rachwalskiego przegrałyz drużyną Hiszpanii 0:2. Polki już wczoraj zapewniły sobie awans do trzeciej rundy Ligi Światowej po wygranej w półfinale z Ukrainą 3:0.

Z kolei Grunwald Poznań zajął siódme miejsce w halowym Klubowym Pucharze Europy w hokeju na trawie. W niedzielnym meczu o tę lokatę polski zespół pokonał szwedzki Partille S.C. 4:3 . Siódma pozycja w turnieju w Wiedniu nie dała Grunwaldowi utrzymania. Poznaniacy spadli z elity, co oznacza, że w przyszłym roku nowy mistrz Polski, Pomorzanin Toruń, wystąpi w grupie drugiej.