SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Legia pokonała Lecha 2:1

Publikacja: 22.10.2016 g.08:04  Aktualizacja: 24.10.2016 g.09:57 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Po dramatycznej końcówce Lech przegrał w Warszawie. Zwycięską bramkę dla Legii w doliczonym czasie strzelił były gracz Lecha Kasper Hämäläinen... ze spalonego.
legia-lech jesień - j prondzynski
/ Fot. j prondzynski

Gospodarze prowadzili po golu Nemanji Nikolica w 64. minucie, wyrównał w 90. Minucie Marcin Robak z rzutu karnego, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Kasper Hamalainen. Przed decydującym golem piłkarze obu drużyn się pobili, czerwoną kartkę dostał rezerwowy bramkarz Lecha - Jaśmin Burić.

"Remis byłby sprawiedliwy" - ocenił mecz pomocnik Lecha Maciej Makuszewski, tym bardziej, że decydująca bramka dla Legii padła ze spalonego. Jak powiedział Makuszewski boczny sędzia chciał nas za to przeprosić.

W tabeli prowadzi Lechia Gdańsk - 25 punktów. Legia jest ósma, a Lech dziewiąty - po 16 pkt. Kolejny mecz Lecha już w najbliższy wtorek, w ćwierćfinale Pucharu Polski, w Poznaniu z Wisłą Kraków przy pustych trybunach.

Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań

Nemanja Nikolić 64, Kasper Hämäläinen 90 - Marcin Robak 90 (k)

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Jakub Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski (46, 18. Michał Kucharczyk), 25. Jakub Rzeźniczak - 6. Guilherme, 3. Tomasz Jodłowiec, 75. Thibault Moulin (90, 22. Kasper Hämäläinen), 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 32. Miroslav Radović (84, 15. Michał Kopczyński) - 11. Nemanja Nikolić.

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 3. Lasse Nielsen, 5. Tamás Kádár - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka (81, 86. Radosław Majewski), 55. Abdul Aziz Tetteh, 10. Darko Jevtić (65, 11. Marcin Robak), 8. Szymon Pawłowski - 14. Maciej Gajos (81, 24. Dawid Kownacki).

żółte kartki: Rzeźniczak, Nikolić, Malarz - Makuszewski, Kownacki.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 28 842.

hał/mk/szym

Sponsorzy transmisji:

Relacja

• KONIEC MECZU. Warszawska Legia pokonuje Kolejorza 2:1
  • 90 minuta + 3 Ikona
    Po zamieszaniu na boisko za Moulina wchodzi Kasper Hammalainen i wyprowadza drużynę Legii na prowadzenie! Sędzia uznaje bramkę strzeloną ze spalonego. 2:1 dla gospodarzy spotkania.
  • 90 minuta + 1 Ikona
    Nie trzeba było długo czekać na kartki za skandaliczne zachowanie zawodników obydwu drużyn. Jasmin Burić zostaje ukarany czerwoną, a Malarz i Kownacki żółtymi.
  • 89 minuta
    Zamieszanie na boisku! Arkadiusz Malarz przepycha się z Dawidem Kownackim, z ławki rezerwowych na murawę wbiega Jasmin Burić aby uspokoić bramkarza gospodarzy. Na boisku rozpoczyna się regularna bijatyka.
  • 88 minuta Ikona
    GOOOL! Co za akcja! Marcin Robak zdobywa bramkę dla Kolejorza i wyrównuje wynik spotkania!
  • 88 minuta
    Makuszewski sfaulowany - będzie rzut karny dla poznaniaków. To chyba ostatnia szansa, aby odmienić losy tego spotkania.
  • 87 minuta
    Thibault Moulin strzela - na szczęście dla poznaniaków - dwa metry obok lewego słupka bramki Lecha Poznań.
  • 85 minuta
    Poznaniacy nie odpuszczają do samego końca! Pawłowski rusza z piłką pod pole karne Legii.
  • 82 minuta Ikona
    Miroslaw Radović opuszcza boisko. Na murawie pojawia się Michał Kopczyński.
  • 80 minuta Ikona
    Majewski i Kownacki szykują się do wejścia na boisko. Murawę opuszczają Maciej Gajos i Łukasz Trałka.
  • 75 minuta
    28 842 widzów na stadionie przy Łazienkowskiej 3
  • 74 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Macieja Makuszewskiego
  • 68 minuta
    Ładne dośrodkowanie po rzucie wolnym, Robak główkuje w kierunku bramki legionistów - ale piłka poszybowała nad poprzeczką
  • 65 minuta Ikona
    W drużynie Kolejorza Marcin Robak zmienia Darko Jevtica
  • 64 minuta Ikona
    Nemanja Nikolić z radości zdejmuje koszulkę, co skutkuje żółtą kartką dla zawodnika gospodarzy.
    Nikolic dostał piłkę 30 metrów przed bramką Lecha. Błąd środkowych obrońców, świetny strzał i Legia obejmuje prowadzenie.
  • 58 minuta
    Darko Jevtic z ostrego kąta strzela w boczną siatkę. Rzut rożny dla Kolejorza.
  • 53 minuta
    Akcja poznaniaków została przerwana po taktycznym faulu Moulina na Makuszewskim.
  • 51 minuta
    Mocny strzał Szymona Pawłowskiego w kierunku bramki gospodarzy spotkania. Niestety niecelny.
  • 47 minuta
    Putnocky broni strzał na linii bramkowej. To kolejna stuprocentowa okazja w tym spotkaniu, którą piłkarze z Warszawy zmarnowali. Był to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.
  • 46 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie gospodarzy: Kucharczyk za Dąbrowskiego
  • 46 minuta
    Rozpoczyna się druga połowa
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Przy Łazienkowskiej do przerwy bezbramkowy remis
  • 41 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul na Macieju Gajosie.
  • 40 minuta
    Nikolić bardzo blisko zdobycia bramki dla Legii! Seria błędów obrońców Lecha doprowadziła do sytuacji jeden na jeden dwa metry przed bramką Kolejorza, ale warszawski napastnik strzela obok bramki!
  • 30 minuta
    Niebezpiecznie pod bramką Kolejorza! Zagrana z prawej strony przez Brozia piłka odbiła się od Lasse Nielsena! Na posterunku był słowacki bramkarz Lecha.
  • 25 minuta
    Jodłowiec niecelnie podaje piłkę do Guilherme. To kolejne nieudane zagranie tego zawodnika w dzisiejszym meczu.
  • 20 minuta
    Kapitalna okazja dla Legii Warszawa! Na szczęście Nikolić posyła piłkę metr obok lewego słupka bramki Matusa Putnocky'ego.
  • 16 minuta
    Kędziora pięknie wyłożył piłkę Pawłowskiemu, ten uderza z dystansu - niestety koło słupka.
  • 15 minuta
    Pierwszy rzut rożny dla Lecha w tym spotkaniu wywalczył Łukasz Trałka
  • 13 minuta
    Kędziora mocno wybija piłkę do przodu do Makuszewskiego, ale jego strzał z narożnika pola karnego trafia nad poprzeczkę legionistów. To była pierwsza groźna kontra w wykonaniu poznaniaków.
  • 11 minuta
    Jevtic zagrywa piłkę w światło bramki, Arkadiusz Malarz skutecznie wypiąstkował ten strzał.
  • 10 minuta
    Rzut wolny dla poznaniaków tuż przed polem karnym.
  • 6 minuta
    Rzut wolny wykonuje Guilherme, ale Nikolić nie wykorzystuje jego dośrodkowania. Spalony.
  • 4 minuta
    Początek spotkania zdecydowanie należy do gospodarzy. To Legioniści przeważają w posiadaniu piłki.