SŁUCHAJ RADIA ON-LINE

Świetny mecz Lecha w Gliwicach

Publikacja: 18.02.2017 g.22:30  Aktualizacja: 20.02.2017 g.08:52 Grzegorz Hałasik
Poznań
Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 3-0 (2-0) w meczu 22 kolejki Lotto Ekstraklasy.
lech - lechpoznan.pl
/ Fot. (lechpoznan.pl)

Efektowna gra i efektowna wygrana piłkarzy Lecha Poznań. W 22.kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz wygrał w Gliwicach z Piatem 3:0. W pierwszej połowie dwa gole zdobył Radosław Majewski, najpierw z rzutu wolnego, a następnie strzałem głową pod dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza.

Wynik meczu ustalił po przerwie Dawid Kownacki. Była to druga wygrana Lecha 3:0 w drugim wiosennym meczu. Poznaniacy są na czwartym miejscu w tabeli, mają 38 punktów, tyle co Legia Warszawa, ale ona swoje spotkanie - z Ruchem rozegra w niedzielę.

Piast Gliwice 0-3 Lech Poznań
Radosław Majewski 27, 35, Dawid Kownacki 62

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 93. Edvinas Girdvainis, 9. Radosław Murawski, 25. Aleksandar Sedlar - 26. Bartosz Szeliga, 82. Martin Bukata, 23. Stojan Vranješ (61, 15. Michał Masłowski), 2. Patrik Mráz - 21. Gerard Badía (79, 17. Adam Mójta), 7. Maciej Jankowski (46, 12. Saša Živec), 44. Łukasz Sekulski.

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 3. Lasse Nielsen, 26. Maciej Wilusz, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski (79, 10. Darko Jevtić), 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 86. Radosław Majewski, 8. Szymon Pawłowski (63, 18. Mihai Răduț) - 24. Dawid Kownacki (70, 11. Marcin Robak).

żółte kartki: Vranješ, Girdvainis.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 3875.